2011 m. kovo 12 d., šeštadienis

Kas tai yra celiulitas ir nuo ko jis atsiranda?

Interviu su Rima Kornejeva, gydytoja dermokosmetologe, vyriausiąja "Faberlic" kosmetologe, Faberlic mokslinės laboratorijos vadove

Tai kas gi yra tas celiulitas?
Rima Kornejeva: sakyčiau, kad celiulitas - tai antrinis lyties požymis. Jis susidaro veikiant moteriškiems hormonams estrogenams. Todėl vargu ar pavyks įveikti celiulitą: visos vaisingo amžiaus moterys, turinčios normalų estrogenų kiekį, turės ir daugiau ar mažiau išryškėjusią "apelsino žievelę". Būtent dėl tos pačios priežasties celiulitas nebūdingas vyrams - jie neturi tiek estrogenų.
Celiulitas ne liga, o tam tikras riebalinio audinio persitvarkymas. Iš vienos pusės tai geros hormoninės sveikatos požymis, iš kitos - estetinė problema, kurią norisi spręsti.

Kaip jis susidaro?
Rima Kornejeva:
Normalioje būsenoje poodinės riebalinės ląstelės susideda iš dalelių - kompatiškų riebalinių ląstelių adipocitų sankaupų, kurias skiria plonytis jungiamojo audinio sluoksnelis. Kraujotakos kapiliarai ir nervinės skaidulos patenka į dalelių vidų siaurais tarpeliais tarp adipocitų. Riebalinio audinio persitvarkymas prasideda nuo to, kad veikiamos hormonų riebalinės ląstelės padidėja, tuo pačiu suspausdamos kapiliarus ir trukdydamos kraujotaką. Ląstelėms ima stigti deguonies ir maistinių medžiagų. Sekantis celiulito vystymosi etapas - audniuose prasideda pabrinkimas. Susikaupęs skystis dar labiau suspaudžia kraujagysles, nuo ko riebalinės ląstelės patinsta. Dėl riebalinių ląstelių apimties padidėjimo mes ir turime liūdnai pagarsėjusius paviršinius kauburėlius.

Kaip su celiulitu kovoti namų sąlygomis?
Rima Kornejeva:
Jei su celiulitu kovosite kasdien, galite pasiekti puikių rezultatų ir be grožio salono. Veiksmai turėtų būti tokie: apgalvotas matinimasis, didesni fiziniai krūviai, masažas, anticeliulitinės kosmetikos naudojimas. Be to anticeliulitinės programos metu būtina sekti žarnyno būklę, todėl, kad vidurių užkietėjimas sąlygoją skysčių susilaikymą organizme.

Papasakokite smulkiau apie Faberlic anticeliulitinę seriją. Kuo ji ypatinga?
Rima Kornejeva
: Ši serija buvo kuriama ypač atidžiai ir apgalvotai, daryti rimti klinikiniai efektyvumo tyrimai. Formulėje yra lygiai tiek aktyvių priedų, kiek reikalinga geram rezultatui pasiekti. Gelyje-šveitiklyje yra komplekso Novaftem. Jis sustiprina drenažą ir aktyvina kraujotaką pusantro karto. Termogelyje ir kriogelyje yra aktyviosios medžiagos Adiposlim, kuri degina riebalus, "suspaudžia" riebalines ląsteles, ir medžiagos Adipoless, blokuojančios naujų riebalų susidarymą. Tačiau termogelyje dar yra termopriedas, kuris ypač naudingas kovojant su senomis riebalų atsargomis, o kriogelyje - priedas, stimuliuojantis audinių tonusą ir liftingą. Be to į sudėtį įeina daugybė pagalbinių ekstraktų: kaštono, kofeino, azijinės cintelos...  Anticeliulitinė serija - superkompleksinis preparatas.

O ar galima anticeliulitinį gelį - šveitiklį pakeisti kokiu nors kitu?
Rima Kornejeva:
Galima, bet aš nepatarčiau. Pasikartosiu, mūsų anticeliulitiniame gelyje-šveitiklyje yra Novaftem, kuris stiprina aprūpinimą krauju. Komplekso Novaftem patinimą mažinantis poveikis aplink akis ir ant šlaunų šiuo metu yra patentuojamas. Anticeliulitinis dušo gelis-šveitiklis mažina šlaunų pabrinkimą  ir šis poveikis yra gana ilgalaikis - keletui valandų.

Kaip teisingai naudotis serijos priemonėmis?
Rima Kornejeva:
Jei norite pasiekti sėkmės, priemonėmis reikia naudotis kasdien, bent jau pirmąsias dvi savaites griežtai laikytis šios taisyklės! Kursas - 30 dienų.
Vakare prausiamės duše, naudodami anticeliulitinį gelį-šveitiklį. Po dušo tepamės termogeliu ir einame miegoti priemonės nenuplovę. Po 30-40 minučių po pasitepimo odą pradės perštėti, paskui liausis. Rytą vėl prausiamės duše, naudodami šveitiklį ir tepamės kriogeliu. Jo nenuplovę, einame į darbą ar savo reikalais. Po savaitės tokių pastangų pastebėsite, kad sumažėjo jūsų apimtys. Galima naudotis siuvėjo centimetru ir išsimatuoti save "iki" ir "po" priemonių naudojimo. Apimtys sumažės dėl to, kad išnyks pabrinkimas - organizme esantys skysčiai į poveikį reaguoja pirmiausiai. Kai nebeliks nereikalingų skysčių, serijos aktyvieji ingredientai imsis kovos su tvirtesnėmis sankaupomis. Beje, kai išnyks pabrinkimas, kauburėliai odoje gali dar labiau išryškėti. Neišsigąskite! Tai normalu.
Jeigu kenčiate dėl stiprios varikozės, nenaudokite anticeliulitinio termogelio. Tada rytais ir vakarais po šveitiklio būtina naudoti kriogelį.Jei varikozė pasireškia tik ant blauzdų, tinka visos trys priemonės.
Ir dar vienas niuansas... Kartais damos nori, kad sulieknėtų nugara ar rankos ir naudoja termogelį ant šių zonų. Tai yra įmanoma, tačiau neverta priemonės tepti ant didelių kūno plotų: arba tik šlaunys ir užpakalis, arba tik nugara ir rankos. Viskas turi būti su saiku, kad temperatūros pakėlimas nesukeltų bereikalingų problemų.

Ką turite omenyje, sakydama "apgalvotas maitinimas"?
Rima Kornejeva:
Pagrindinė "anticeliulitinės dietos" idėja - atsisakyti visko, kur yra taip vadinamų "slaptųjų" riebalų ir angliavandenių, nes būtent juos organizmas pirmiausia sukaupia kaip atsargas. Paslėptieji angliavandeniai - tai angliarūgštė, kečupas, dešrelės. Paslėptieji riebalai - pavyzdžiui majonezas. Todėl vienas iš puikiausių kovos su celiulitų būdų - pakeisti majonezą klasikiniu salotų užpilu.
Jums prireiks: 1 galvutės šalotinio svogūno, 1 skiltelės česnako, 100 g citrinos sulčių arba raudonojo vyno acto, 1 šaukštelio garstyčių, 250 ml alyvuogių aliejaus, pipirų pagal skonį.
Šalotinį svogūną susmulkinti. Česnaką sutrinti su 2 žiupsneliais druskos. Pridėti acto arba citrinos rūgšties, susmulkintą svogūną, garstyčias. Pagal skonį pagardinti pipirais. Viską gerai suplakti, ir nesilaujant plakus, įpilti alyvuogių aliejų. Kad užpilas būtų tirštos emulsijos konsistencijos, pirmiausia reikia suplakti actą arba citrinos rūgštį su prieskoniais, o paskui lėtai, po lašelį, supilti aliejų, plakant iki kol sutirštės.

O kokios sporto ar fizinio krūvio rūšys labiausiai tinka kovojant su "aplesino žievele"?
Rima Kornejeva:
Yra specialūs anticeliulitiniai pratimai. Pavyzdžiui toks: gulamės ant nugaros ir prispaudžiam pėdas prie užpakalio, kojos sulektos per kelius. Paskui perkeliame kojas tai karėn, tai dešinėn nuo kūno. Toks siūbavimas aktyvuoja limfos užsistovėjimą ir mažina pabrinkimą.
Jei yra galimybė lipti laiptais, reiktų taip ir daryti. Vaikščiojimas - pati aktyviausia anticeliulitinė priemonė, kaip ir plaukiojimas.

По материялам журнала "Страна Faberlic" июнь 2009 г.
 Iš rusų kalbos vertė Motik

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą